ENERGETYKA ODNAWIALNA - BIOELEKTROWNIA KOCZERGI

Witamy

Witamy na stronie DMG Sp. z o.o. BIOELEKTROWNI w Koczergach

Znajdź Nas


Zadaj Pytanie

Nazwa

Email

Tekst do wysłania.

Submit

BIOGAZOWNIA

Biogazownia o mocy 1,2 MW oparta na Polskim innowacyjnym patencie rozdzielenia procesu fermentacji na dwie odrębne fazy i wykorzystania prostokątnych zbiorników żelbetowych, produkuje zarówno energię elektryczna jak i cieplną zużywając ok. 15 000 ton zielonej masy rocznie, co odpowiada około 3 tysiącom ton węgla. Dzięki temu ograniczmy emisję CO2 do atmosfery o ponad 10 000 ton w skali roku.

Głównym substratem produkcji biogazu jest kiszonka kukurydzy pozyskiwana od lokalnych dostawców co wpływa na aktywizację lokalnego rynku rolnego, możliwość dodatkowego dochodu dla przedsiębiorstw rolnych, podniesienie opłacalności produkcji rolnej.

Proces produkcji biogazu jaki przebiega w naszej biogazowi oparty jest wyłącznie na naturalnych przemianach biochemicznych bez użycia substancji chemicznych. Specyfikacja tego procesu „beztlenowego procesu” wymaga zastosowania hermetycznie zamkniętych zbiorników fermentacyjnych co minimalizuje w wręcz uniemożliwia emisję nieprzyjemnych zapachów.

Produkt powstały po przefermentowaniu zielonej masy z uwagi na doskonałe parametry znajduje zastosowanie w nawożeniu gruntów rolnych.

Biogaz powstały w biogazowniach jest coraz powszechniejszym źródłem odnawialnej energii, wpływający na rozwój rolnictwa a co najważniejsze na ochronę klimatu.

O FIRMIE

Biogaz jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów OZE w Polsce. Biogazownie dają ogromne możliwości poprzez ogromny wybór substratów jakie można zastosować do produkcji biogazu.

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem wiedzą jaką zdobyliśmy przy realizacji przedsięwzięcia jakim była budowa i jest użytkowanie Biogazowni o mocy 1,2 MW w miejscowości Koczergi pod Parczewem woj. Lubelskie.

Spółka DMG działa na rynku od 2007 roku i oferuje pomoc przy:

·         doradztwie  podczas planowania i projektowania inwestycji

·         doradztwo przy uzyskiwaniu finansowania inwestycji

·         uzyskiwaniu wymaganej dokumentacji i niezbędnych analiz

·         pozyskaniu odbiorcy wyprodukowanej energii

·         rozruchu technologicznym i eksploatacji